Hogyan áll össze egy buli a Kassán?

olvasási idő4 perc olvasási idő
megosztásMegosztás x icon linkedin icon facebook icon email icon reddit icon
olvasási idő4 perc olvasási idő
megosztásMegosztás x icon linkedin icon facebook icon email icon reddit icon

Sokan azt gondolják, hogy egy buli egyszerűen csak úgy „létrejön”: valaki szól a DJ-nek, aki semmi másra nem vár, csak, hogy felhívják, az ide repül, kinyílik a pult, elindul a zene, jönnek az emberek, és már szét is robbant a kassza. A valóság azonban ennél jóval összetettebb – főleg egy olyan helyen, mint a Kassa, ahol minden részlet számít. Hogy pontosan mi is történik egy buli megszületésekor? Ebbe próbálunk most betekintést nyújtani nektek.

A kezdetek – ötlettől a megvalósításig

Egy buli születése általában tényleg egy e-maillel vagy telefonhívással indul: megkeresnek minket külsős szervezők egy programötlettel. Ilyenkor jön az első, talán legfontosabb lépés: egyeztetjük az elképzeléseket. Megbeszéljük, hogy mi a koncepció, milyen zenei irányba szeretnének menni, milyen DJ-ket képzeltek el az estére, és hogyan illik ez a Kassa arculatába. Ha szükséges, segítünk a bookingban is – ajánlunk előadókat, akikkel mi is szívesen dolgozunk.

A végső döntést minden esetben közösen hozzuk meg, de a főszervező koordinálja az egész folyamatot. Ő figyel arra, hogy az adott esemény illeszkedjen a Kassa szellemiségéhez, és hogy minden zenei és szervezési részlet a helyére kerüljön, mielőtt tovább lépnénk.

A grafikai és promóciós munka

Miután a program kialakult, elindul a grafikai tervezés: eseményborító, posztgrafikák, plakátok – minden, ami segít abban, hogy a közönség azonnal érezze a buli hangulatát. Ezzel párhuzamosan indul a promóció is: esemény létrehozása a Facebookon, kommunikációs kampány a közösségi médiában, valamint hirdetések és PR-anyagok kidolgozása.

A külsős bulik esetében a szervezők és a Kassa csapata közösen dolgozik azon, hogy az esemény minél több emberhez eljusson, miközben megőrizzük azt a sajátos karaktert, amit a Kassa bulijai képviselnek, és ami egy európai színvonalú bulihajótól elvárható Budapesten.

Az esemény napja – amikor életre kel a terv

Az esemény napján a háttérben már órákkal a kapunyitás előtt elindul a munka:

– Technikusok érkeznek, hogy beállítsák a hang- és fénytechnikát.

– Érkeznek a pultosaink is, hogy előkészítsék a bárt, ahol az este folyamán különböző italokat, söröket és koktélokat kínálnak a vendégeknek. Emellett mindig van a helyszínen egy ügyeletes orvos is, hogy ha bármi probléma adódna, azonnal szakszerű segítség álljon rendelkezésre.

– A szervező stábtagok segítenek az előkészületekben, a backstage koordinálásában.

– A szervezők vezénylik az estét: ellenőrzik, hogy minden rendben működik, fogadják a DJ-ket, egyeztetnek a pultnál és a bejáratnál dolgozó kollégákkal.

– A buli végén pedig jön az elkerülhetetlen „bontás”: a technika leszerelése, a helyszín rendberakása – hogy adott esetben másnap újra készen álljunk a következő eseményre.

A saját rendezvényeink születése

Nincs ez másként a saját eseményeknél sem, a Kassa saját bulijainál a folyamat hasonló, csak éppen minden belülről indul:

– A főszervező egyeztet a stábbal a koncepcióról és a line-upról.

– A főszervező a házon belüli szervezőkkel intézik a DJ-k, előadók bookingját, egyeztetnek az időpontokról és a feltételekről.

– Ezek után jönnek a szerződéses ügyek, hogy minden hivatalosan is a helyén legyen.

–  Megérkeznek a kommunikációs anyagok, a kommunikációs munkatársunk megírja a sajtószövegeket, menedzseli a Facebook- és Instagram-posztokat.

– A social media részleg pedig a fizetett hirdetésekért felel, hogy az események ne csak izgalmasak legyenek, hanem jól is látszódjanak a nyilvánosságban. 

Sok hűhó mindenért

Mondani sem kell: minden egyes buli a stáb közös munkájának eredménye – legyen szó egy kisebb, családias eseményről vagy egy nagyobb, egész estés line-upról. És persze minden buli a Kassán rengeteg előkészítést, egyeztetést és apró részletre való odafigyelést igényel – azért, hogy amikor megnyílnak a kapuk, már semmi más dolgotok ne legyen, csak átadni magatokat a zenének, és jól érezni magatokat.

Bízunk benne, hogy ezzel egy kicsit közelebb tudtuk hozni azt, amit mi nap mint nap építünk: nemcsak simán programot szervezünk, hanem egy olyan teret hozunk létre, ahol jó lenni. Kövessetek minket, hogy első kézből értesülhessetek arról, mi történik a háttérben – és persze találkozzunk a fedélzeten!

Egyéb ajánlott cikkek

2025 07.07

5 dolog, amit nem tudtál a Kassáról

Talán nagyképűen hangzik, de tény, hogy a Kassa mára Budapest egyik legizgalmasabb zenei és kulturális központjává, bulihajójává nőtte ki magát. De vajon mennyit tudsz róla azon kívül, hogy jók a bulik, menő a hangrendszer és szuper a tér? Összeszedtünk neked 5 érdekességet a Kassáról!

2025 07.05

Miért van szükség Budapestnek olyan helyekre, mint a Kassa?

Az elektronikus zene ma népszerűbb, mint valaha. A techno és más klubzenei műfajok eljutottak azokhoz is, akik tíz éve még azt sem tudták, mit jelent a techno, a house, vagy a break. Ez persze alapvetően jó hír – de közben felvet egy fontos kérdést is: hol tud ma értelmesen, hitelesen reprezentálódni a klubkultúra egy olyan városban, mint Budapest?

2025 07.01

A Kassa hajó története – Tengerjáróból budapesti bulihajó

Buliztál már egy 80 éves hajó fedélzetén? Ha nem, akkor jobb, ha tudod: a Batthyány térnél horgonyzó Kassa nem csupán Budapest egyik legújabb, menő klubhelyszíne, hanem egy igazi veterán tengerjáró hajó is, igazi élő történelem. A hajónk megjárta a Földközi-tengert, túlélte a II. világháborút, sőt volt idő, amikor víz alatti múzeumot terveztek belőle – mielőtt végül a bulizni vágyó fiatalok egyik kedvenc helyévé vált Budapesten. Honnan indult a Kassa kalandos pályafutása? Hogyan vált a főváros egyik legkülönlegesebb partyhajójává. Nézzük!